שבוע בסימן מפנה לטובת טראמפ

סוף אוגוסט בסימן מפנה במירוץ לבית הלבן, על רקע הרעננות במטה טראמפ לעומת הדכדוך שעובר על מטה קלינטון. 

בימים האחרונים אנו עדים למהלך התקפי מעניין מבית מטה הבחירות של  איש העסקים, דונלד טראמפ, במירוץ לבית הלבן. בנאום מתוך כנס בחירות שהתקיים בשבוע האחרון, טראמפ פנה ישירות לציבור האפרו אמריקני וקרא להם לבחור בו לנשיאות בשל מה שהוא מכנה "המצב הגרוע ששורר בקהיליות שלהם כתוצאה מממשל אובמה". "אין לכם מה להפסיד, אתם תקועים, תבחרו בי". טראמפ חזר על פנייתו בכנסים שנוספים שהתקיימו בשבוע האחרון.

אמירה זו באה לאויר על רקע תמיכתם הקבועה של הציבור האפרו אמריקאי במועמדים דמוקרטים בכלל ובגברת הילרי קלינטון, להלן, המועמדת מטעם המפלגה הדמוקרטית, לנשיאות ארה"ב.  

לשאלה האם מהלכו של טראמפ יצליח במידה רבה או מועטה בקרב האוכלוסייה האפרו אמריקנית בארה"ב חשיבות מרכזית לעתיד הבחירות, עם זאת, בחירתי  בסוגייה זו כדברי פתיחה לרשימות המובאות בפניכם, הינה לצורך הדגמה של הרוח החדשה שמקורתה בקמפיין טראמפ לנשיאות. למעשה מועמדותו של טראמפ עברה אי אילו תהפוכות משמעותיות בתקופה האחרונה במיוחד לנוכח אמירותיו שנויות המחלוקת של איש העסקים. מזה תקופה ארוכה שתקשורת המיינסטרים בארה"ב בוחרת להקדיש מקום רחב לתיאוריי המעידות במטה טראמפ.

עשרה ימים אחורה, בימים שאחרי הועידה הדמוקרטית ניכר היה להבחין במומנטום שייצר פערים משמעותיים לטובת הגברת הילרי על פני המועמד הרפובליקני.  בימי ההתנצחות של טראמפ עם אביו של חייל אמריקאי הרוג ממוצא מוסלמי, המומנטום היה ללא ספק בצד של הילרי.

המפנה שעליו אני מצביע מתחיל כעשרה ימים אחורה כאשר אנו עדים לרה שאפל בצמרת מטה טראמפ. פול מנפורט, ראש המטה מצא עצמו בחוץ. ואילו, סטפן באנון, לשעבר יושב ראש הנהלת חברת חדשות בשם בריטבארט הנחשבת לשמרנית מונה למנכ"ל הקמפיין, וקיילין קונווי, מומחית סקרים, מונתה למנהלת.

מאז המינויים החדשים אנו עדים לרעננות במטה טראמפ. ראשית טראמפ ביצע הליך חידוד עמדות בסוגיית הטיפול  במהגרים. טראמפ חוזר על מחוייבותו לבנות חומה בגבול עם מקסיקו וכן, מקסיקו תשלם עליה. בנוסף הצהיר טראמפ על כך שבימיו הראשונים בוושינגטון כנשיא יפעל לגירוש עבריינים מורשעים מקרב אותו ציבור ענק של כ-אחד עשר מיליון מהגרים נטולי טפסים החיים בארה"ב כיום. התקושרת כולה הכריזה במהלך חידודי העמדה מצד טראמפ על כך שטראמפ מרכך את עמדתו התקיפה בסוגיית המהגרים, סוגיה דומיננטית ביותר במסגרת המירוץ של טראמפ לנשיאות.

בהתאם לתנועת המטוטלת יש לציין, כי, השבוע החולף היה גם שבוע בו נשאלו שאלות מרכזיות בדבר כשירותה של הגברת קלינטון לכהן כנשיאה. שאלות סביב שיקול דעתה, על רקע פרשיית האי מיילים, לצד נבירה בקרן קלינטון the Clinton foundation, היו מנת חלקה של הגברת בשבוע האחרון. לא רק זאת, בנוסף עלתה לאויר שאלת בריאותה של הגברת על רקע חופשות שלה במהלך הקמפיין ושיעולים הולכים וחוזרים של הגברת במהלך נאומים. כל אלו ועוד הביאו לכך שבימים האחרונים אנו רואים מצד אחד קמפיין רענן, בועט, תוקף של טראמפ מול קמפיין נסוג, עייף, מתנצל כמעט, של הגברת קלינטון.

באור זה אני רואה לנכון להזכיר שוב  את המהלך ההתקפי של מטה טראמפ בפנייה הישירה לציבור האפרו אמריקאי, כדוגמא נוספת להלך הרוחות הנוכחי במערכה לבית הלבן. מדובר ללא ספק בימיו הגדולים של טראמפ, ועל אף היותנו במערכה שידעה, תדע, ויודעת,  מהלומות נוספות, מדובר ללא ספק בשבוע בעל פוטנציאל מכונן שעבר על המירוץ לבית הלבן.  

  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים