ההכנות לעימות בצל פרשיית המין

 

במהלך הימים האחרונים יותר ויותר דיווחים עולים על פני השטח העוסקים בהכנות של המועמדים לקראת העימות הנשיאותי הראשון שצפוי להתקיים ב-26 לספטמבר. עצרו לרגע לחשוב, במה אחת, הגברת הילרי קלינטון, המועמדת הדמוקרטית בצד אחד של הבמה ואיש העסקים, דונלד טראמפ, המתמודד מטעם המפלגה הרפובליקנית לנשיאות, עומד בצד השני של הבמה לשעה וחצי עד שעתיים של התנגחויות, התנצחויות, חשמל וזיקוקי דינור.  בקרב העוסקים במלאכה ברור כי זה הולך להיות ההצגה הכי טובה בעיר, כנראה אני גם לא מפריז כאשר אגדיל ואגדיר את האירוע כאירוע הטלוויזיוני של השנה.

אמריקה מצביעה. בלוג פוליטי מגלשה

אמריקה מצביעה. בלוג פוליטי מגלשה

לפי הדיווחים בניו יורק טיימס, במטה קלינטון נערכים לעימותים בצורה אינטנסיבית, הכוללות הדמיית העימות, ביצוע מחקר מקיף לעברו של דונלד טראמפ, ובעיקר מנסים להשרות על הילרי תחושה של בטחון עצמי, שכן מהיכרותינו עם טראמפ, ברור כי הוא יבחר בטרימינולוגיה אגרסיבית במיוחד כלפי הגברת, כאשר המונח crooked hillary ודאי יזכה למספר איזכורים במהלך העימות. במטה קלינטון הדריכות וההכנות לקראת העימותים מורגשים לגמרי. ברצוני להזכיר את חוורונה היחסי של הגברת בעת העימותים במפלגה הדמוקרטית כאשר היא הייתה צריכה להתמודד מול קשיש יהודי נחמד בשם ברני סנדרס, סנטור דמוקרטי מוורמונט. מיותר יהיה לציין שהפעם היא תיתקל במועמד שונה עם סגנון אחר, הרבה יותר אגרסיבי. טראמפ עצמו לפי הדיווחים, מסרב להתרגש ולהגזים בהכנות לקראת העימות ומעדיף לנהל את הזמן באופן רגוע. 

לכל מי שעקב אחרי המירוץ ברור אפוא כי באירוע טלויזיוני של עימות, היתרון הברור הוא של טראמפ. טראמפ מגיע לאחר שורה ארוכה של עימותים בתוך המפלגה הרפובליקנית. במהלך הפריימריז למועמדות מטעם הרפובליקנים, טראמפ גבר על ששה עשר מועמדים, כולם פוליטיקאים מנוסים ומבטיחים. טראמפ פשוט הוריד אחד אחד מהם בנוקאאוט. בתחילה הוא הרס וסליחה על הביטוי, את לינדסי גראהם, מייק האקבי, מושל טקסס לשעבר ריק פרי ואת נשיאת hp קרלי פיורינה. טראמפ המשיך והסתער על מושל פלורידה לשעבר, ג'ב בוש, שהיה המועמד הפייבוריט שנה אחורה לפי התקשורת המיינסטרים. לאחר מכן, כאשר המירוץ הצטמצם למספר מועט של מועמדים, טראמפ פשוט ניצח בקלות את הסנטור מרקו רוביו (פלורידה), מועמד מבטיח מאוד לכשעצמו, את מושל אוהיו, ג'ון קייזיק, וגם את חביב המדור, הסנטור טד קרוז (טקסס). אלו שלא הזכרתי, אני מתנצל, פשוט לא השאירו חותם במירוץ. 

עם סגנון של איש עסקים מכובד מניו יורק טראמפ פשוט רמס מועמדים אחר מועמדים בדרך להבטחת נצחונו המרהיב במפלגה הרפובליקנית. במסגרת הנצחון, טראמפ לזכה למספר שיא של הצבעות בפריימריז הרפובליקניים למועמד. טראמפ מגיע מהטלויזיה, הזירה של התעמתויות, התנצחויות, אלימות מילולית ומכות מתחת לחגורה היו כולם מרכיבים מרכזיים בארגז הכלים של המיליונר הניו יורקי. 

עם העימותים הנשיאותיים מעבר לפינה ותחושת הלחץ שמשדרים במטה קלינטון לקראת העימות הראשון, אני מרשה לעצמי להסיק כי אירוע שערוריית המין הנוסף מבית מדרשו של אנטוני וויינר, האקס קונגרס מן לשעבר, לא מוסיף בריאות לגברת קלינטון בימים קשים אלו. אנטוני ווינר, למי שלא מזהה הוא בעלה של אומה עבדין, היועצת הבכירה ביותר של קלינטון וזו שמלווה אותה הכי מקרוב מאז ימי הנשיא ביל קלינטון. זוהי הפעם המי יודע כמה שהגברת עבדין נאלצת להתמודד מול השערוריות של בעלה, ולפי הודעה שיצאה לתקשורת אתמול מאת הגברת עבדין, הגיעו מים עד נפש, ומבחינתה היא החליטה להיפרד ממר ווינר. יהיו מי שיקפצו ויאמרו כי מדובר באירוע פרטי מתוך חייהם הפרטיים של אנשים פרטיים ועל כן אין ולא תהיה לו משמעות על המשך המערכה. עם זאת שימו לב לדבריו של דונלד טראמפ אתמול אחרי ההודעה של אומה עבדין על הפרידה.

ברשותכם אני אציג את עמדתי שהיא שונה בתכלית. אומה עבדין היא היא הדמות המרכזית ביותר במטה קלינטון לנשיאות, היא העוזרת הצמודה ביותר של הגברת קלינטון. בימים אלו כאשר המטות השונים עוסקים בהכנה לימי העימות, למרכיב הפסיכולוגי יש חשיבות אדירה בעיני. בפן הפסיכולוגי, הגברת קלינטון מבצעת עכשיו מרתון הכנה לעימות מול אדם שבאופן חד משמעי הולך להכות אותה מתחת לחגורה, באופן מילולי כמובן. תחושת חוסר הבטחון המלווה את הילרי תעמיק ותתחזק בשל האירועים בחייה של אומה עבדין. זה בפן הפסיכולוגי, ואילו בפן הפרקטי, אני מציע להזכר בתגובתו של דונלד טראמפ לנאומו המקסים של ביל קלינטון בועידה הדמוקרטית על חייו המשותפים עם הילרי. טראמפ הגיב לנאום הרומנטי, בכך שהוא ציפה לשמוע חלק מסויים וביל בחר להתעלם מן החלק הזה. אני מניח שבעלי הדמיון מבין קהל הקוראים מסיקים כבר לבד מהו האירוע אותו טראמפ כל כך רצה שביל יזכיר.

תזכרו ותנסו לחשוב או להעריך האם טראמפ ישתמש בסוגיית חוסר נאמנותו של ביל לצורך ניגוח הילרי. 

בבלוג הפוליטי מגלשה נמשיך עם סיקור המערכה לבית הלבן. אם נהניתם ואהבתם אנא מכם לחצו על כפתור הלייק ותשתפו את חבריכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים