הערב הכי שחור של נשיאות אובמה

אש, פיצוצים, תמרות עשן, רעידת אדמה, הכל בגלל אי מיילים רבותיי, תשמרו על האי מיילים שלכם. לא מנצחים בחירות רק עם אפ.בי.איי, אבל לשמוע אמריקאית בניו המפשייר אומרת שהיא חוששת מהתקהלויות בשל בטחון אישי, זה מסביר מדוע טראמפ בכל מקרה היה לוקח. גם ההתלהבות במחנה שלו מול הקמפיין האפרורי של הילרי. היום האפ.בי.איי פשוט הוסיף מכה אנושה. הילרי לא תגיע לבית הלבן. נגמר. טראמפ הוא הווינר הכי גדול בתולדות הפוליטיקה המודרנית. הפתעת אוקטובר דרמטית יותר מקודמתה. משמעותית.

 

 

 

yellow-926728_1920

תמונה שמתארת יפה בפעם השנייה את מצב העניינים. כמו שעון צהוב.  בלוג פוליטי מגלשה.

 

 

נתחיל מתמלול ההודעה של טראמפ אחרי הפצצה.

כנס בחירות בניו המפשייר, מיד לאחר ההודעה של האפ.בי.איי:

אני צריך לפתוח בהודעה חשובה, האפ.בי.איי עכשיו שלח מכתב לקונגרס והודיע להם שהם גילו אי מיילים חדשים הנוגעים לחקירה של הילרי קלינטון (הקהל צועק לוק הר אפ) האפ.בי.איי החליט לפתוח שוב את החקירה נגד הילרי בנוגע לכך שהיא סיכנה את בטחונה של אמריקה. השחיתות של הילרי היא בשיא אי פעם אסור לנו לתת לה להכנס לבית הלבן יש לי כבוד רב לכך שזרועות החוק הודו באומץ על כך שהם טעו ופועלים לתקן. זה היה עיוות דין שהציבור האמריקאי ידע וכולנו מקווים שהדבר הזה יתוקן.

לפני עשר דקות שמעתי את זה וזה דבר גדול והאמת שבשביל כל האנשים שסבלו כל כך הרבה על מעשים פחות חמורים הצדק אולי לבסוף ייעשה

ערב דרמטי:

הומה אבדין ואנטוני ווינר מביאים לכך שמעל המועמדת המובילה, הילרי קלינטון, תלוי ועומד ענן שחור וכעת לא ברור כיצד והאם תוכל הילרי להגיע לקו הסיכום. הילרי לא תכנס לבית הלבן כנשיאה, לעולם. מה שלא קרה ב-2009, לא יקרה ב-2017. זה מעבר לעניין של יושרה או טיפול נכון באיי מיילים, ואפילו יותר מיחס לנשים, זה קארמה, ואני לא טיפוס רוחני, באחריות.  

הפתעת אוקטובר שנייה ודרמטית הרבה יותר מהראשונה. התערבות של האפ.בי.איי בנקודה כזו של המירוץ, זה הדבר הכי דרמטי שיש.

טראמפ תופר חליפות ובצדק. נשיא ארהב הבא. הילרי לא תגיע לבית הלבן עם האשמות כה כבדות מכיוון האפ.בי.איי.

דונלד טראמפ פותח כעת נאום שלישי הערב עם ההודעה על פתיחת החקירה נגד קלינטון, הקהל בטירוף וצועקים לכלוא אותה. “זה גדול יותר מווטרגייט ואנחנו דורשים שהצדק ייעשה”. “הילרי בחרה להגיב בכך שהיא תקפה את ראש האפ.בי.איי על המכתב הזה ועל שליחתו לחברי קונגרס וסנאט, האפ.בי.איי לא היה מוציא הודעה כזו אם זה לא היה רציני, ביקרתי את האפ.בי.איי בעבר על כך וכעת נראה שיכול להיות שהצדק ייעשה”.

זהו פוסט קצר מהרגיל כי לאור האירועים קשה לייצר שלוות נפש לצורך כתיבה מסודרת ושיטתית יותר. בכל אופן אפשר לקחת מהערב הזה את הדברים הבאים:

שתיקתו של נשיא ארהב ברק אובמה.

נוכחותה המעיקה של הומה עבדין ובעלה אנטוני ווינר עם הגברת קלינטון, לא רואה אפשרות שהומה אבדין תמשיך ושבמידה ויקרה להילרי נס, הומה אבדין כבר לא תעבוד איתה בעתיד.

טראמפ מדבר על אימיילים כמסר מרכזי בנאומים שלו. זה הנרטיב של הקמפיין שלו. 

אנחנו הולכים לנצחאומר טראמפ ברקע ולא נותר אלא להסכים עמו.

הנאומים של טראמפ הערב הם כבר כמעט נאומי נצחון, נאומי השבעה, הספוט לייט עליו עכשיו. קמפיין חכם של טראמפ יכול להכריע את המירוץ בשלב הזה.  הדימוי שלו כווינר מדהים מתקבע, בשלב הזה עליו להמשיך את מה שהוא עושה בדיוק כי זה עובד. בנוסף כאשר כעת אנשים רבים מתלבטים האם להעביר את ההצבעה אליו, על טראמפ מוטלת החובה בימים הקרובים להציג את רעיונותיו למינויים בקבינט, וצעדי מדיניות.

פול ראיין בהודעה היום דרש להוציא את הילרי משגרת הבריפינג שמועמדים לנשיאות מקבלים. כיוון מעניין וחכם לפגוע בהילרי מזוית נוספת.

על טראמפ לפעול שוב ליצירת איחוד רפובליקני מאחוריו. טראמפ שואל את הקהל מי הצביע כבר? לא הרבה נכון ומי הולך להצביע, רוב הקהל שואג וטראמפ מאיץ בהם ללכת לבחור.

טראמפ מדגיש שהוא אאוטסיידר. “אני יודע מה לעשות אני רוצה שהמושחתים בוושינגטון ידעו שאני מגיע לשפוך את הזבל drain the swarp.

תקשורת המיינסטרים פשטה רגל הערב, אופי הסיקור של msnbc ו cnn שערורייתי. הם חסרי אנרגיה בדיווח, וטוויטר רועש.

שון האניטי עלה וכאן אני מסיים את הפוסט.

בוב דילן שחרר הודעה ראשונה על פרס נובל.

ארי שביט החליט לקחת פסק זמן מעיתונות.

האירוע דרמטי עד לרמה שהוא משאיר צל ענק על ממשל אובמה ומורשתו וייזכר לעד. לצערנו הרב הלילה הדרמטי הזה הוא הוא מורשתו של הנשיא השחור הראשון ברק אובמה.

רודי ג'וליאני קנה משקפיים חדשים.

רוסיה שקטה הערב, וויקיליקס גם. האפ.בי.איי הכניס עצמו בדקה התשעים למגרש, ואנטוני ווינר הוא כמו האקדח שמופיע במערכה הראשונה ואתה יודע שהוא שם בשביל לירות במערכה השלישית.

ברכות לבוב דילן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים